Branża deweloperska – czy warto?

Branża deweloperska – inwestycje długoterminowe – to powoli znowu pewna i bezpieczna lokata kapitału.

 

Jeżeli chodzi o tworzenie PKB nieruchomości są jego bardzo ważnym składnikiem – zasilają one budżety wojewódzkie i gminne. Warto mieć na uwadze sprzężenie zwrotne jakie zachodzi między gospodarką a rynkiem nieruchomości -gospodarka wpływa na rynek nieruchomości ale i rynek nieruchomości w dużej mierze wpływa na gospodarkę – dlatego ważnym jest aby jedni budowali a drudzy kupowali. To wszystko ma prawo istnieć i funkcjonować jeśli tylko ceny domów będą póki co stosunkowo niskie i rozważne(dostosowane do gospodarki) – dlatego jesteśmy w stanie zrozumieć sytuację i potrzeby deweloperów i ich klientów proponując korzystne rozwiązania zarówno cenowe jak i funkcjonalne.

 

stopy zrotu branża deweloperska

 

 

 

 

 

 

 

Branża deweloperska – inwestycje długoterminowe

 

Obecnie rynek mieszkaniowy ustabilizował się i jego perspektywy są korzystne, chociażby z uwagi na wciąż wysoki niedobór mieszkań w Polsce. Prognozy rynkowe wskazują na wzrost liczby budowanych domów w stosunku do liczby mieszkań. W Polsce na 1000 mieszkańców przypada 335 mieszkań co daję nam jedno z ostatnich miejsc w Europie. W ciągu najbliższych lat przewidywana jest stabilizacja cen na rynku nieruchomości co sprawi, że branża deweloperska zacznie się szybciej odbijać.

 

Jak informuje Jarosław Szanajca, prezes jednej z największych firm deweloperskich w Polsce branża deweloperska liczy, że historycznie niskie stopy procentowe skłonią klientów do zaciągania kredytów i sprzedaż wzrośnie. Na razie sprzedaje się więcej mieszkań w wyższym standardzie, które kupują zamożni klienci, najczęściej za gotówkę. Osoby, które muszą na ten cel wziąć kredyt, wciąż obawiają się takiej decyzji.

 

Ceny mieszkań to jedno a jak wyglądają w skrócie ceny ziemi?

Sytuacja powoli zaczyna się stabilizować. Może póki co spadku cen nie ma, ale działek zaczyna się pojawiać coraz więcej w stosunku do popytu i tego co działo się jeszcze parę miesięcy temu.
Ceny ziemi nie powinny iść w górę, a wręcz powinny nieco spaść.