Ścieżki Ogrodowe

Lato trwa w najlepsze dlatego postanowiliśmy pozostać w temacie około domowym. Dziś co nieco o ścieżkach i dróżkach ogrodowych, które  uchronią nasze piękne trawniki przed deptaniem. Zobaczcie jakie możliwości oferuje rynek i dokonajcie trafnego wyboru!

  1. Żwir- bardzo popularny materiał, niedrogi i ogólnodostępny. Nie wymaga od nas specjalistycznych umiejętności, za to należy mu poświęcać dość dużo czasu. Przed wszystkim ścieżki żwirowe powinni mieć ograniczniki, które zapobiegną roznoszeniu się kamyków po całym ogrodzie. Druga sprawa to konieczność regularnego równania i przesiewania, która wynika z luźnej, niczym niespojonej struktury. Jeśli lubicie prace w ogrodzie i macie na to odpowiednio dużo czasu, wybór żwiru będzie trafiony.
  2. Kostka brukowa- ten materiał przeżywa swoje złote czasy, kostka brukowa jest praktyczna, posiada wiele wzorów i kolorów, jest znacznie tańsza niż przed laty i co najważniejsze,  bardzo trwała. Ułożenie kostki możemy powierzyć firmie brukarskiej lub zrobić to sami, wystarczy odpowiednio wzmocnić i przygotować nawierzchnię. Nie bez przyczyny jest to najczęściej stosowane rozwiązanie w całej Polsce! Sprawdzi się w każdym ogrodzie, a różnorodność form pozwoli na naprawdę finezyjne ułożenie.
  3. Kamień- w tej kwestii mamy do wyboru kostki oraz płyty. Kostki kamienne są zazwyczaj wykonywane z granitu i kosztują więcej niż kostka brukowa. Płyty kamienne możemy podzielić na łamane i cięte. Te pierwsze bardziej pasują do wiejskich lub rustykalnych ogrodów, te drugie natomiast są niezwykle reprezentacyjne i częściej umieszczane są w przestrzeni publicznej niż w prywatnych ogrodach. Kamień jest szlachetniejszy niż kostka brukowa, jest też znacznie trwalszy i niestety, droższy.
  4. Beton artystyczny- dopiero zyskuje popularność, pasuje do nowoczesnych domów, ma nieco industrialny charakter. Jest niezwykle plastyczny, jeśli tak można mówić o betonie: daje pełną dowolność w zakresie koloru czy faktury. I przede wszystkim jest gratką dla osób praktycznych: jest całkowicie mrozo-, ognio- i wodoodporny J