Tapety Do Malowania

Wystarczy wybrać się w sobotnie popołudnie do dowolnego marketu budowlanego i stanąć w pobliżu wystawki z tapetami, by zaobserwować, że miejsce to budzi więcej emocji niż mundial. Kobiety stosując wszelkie znane sobie akty terroru, jak krzyk, płacz, foch, groźby i pojękiwania, próbują wymóc na zmarnowanych małżonkach wybór kobiecych, delikatnych wzorów.  Co bardziej charakterny facet, nie ulega emocjonalnej huśtawce swojej lepszej połowy,  obstając przy wyborze prostych wzorów i surowych barw. Nie dopuść, jeśli parze towarzyszą dzieci, najlepiej w wieku dojrzewania. Prawdziwy dramat. A wyjście z patowej sytuacji jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy kupić tapetę do malowania i podzielić się wyborem, niech jedno wybierze kolor, a drugie deseń i po sprawie!

A tak na poważnie, tapety do malowanie to idealne rozwiązanie, szczególnie w domach,  w których często zmienia się wystrój lub są małe dzieci, które za punkt honoru przyjęły sobie pozostawić ślad dla potomności na ścianach całego domu.  Tapety mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, w sklepach spotkamy tapety flizelinowe, z włókna szklanego, papierowe, winylowe i wiele innych.  Jeśli zależy Wam jednak na długotrwałym, zadowalającym efekcie, my polecamy te wykonane z włókna szklanego. Są niezwykle trwałe, a niektórzy producenci dają jej nawet gwarancję na 30 lat. Są niepalne i „oddychają”, nie ulegają deformacji pod wpływem ciepła, są bardzo odporne na uszkodzenia, i (wg obietnic producentów) można je przemalowywać aż 7 razy, bez obawy o zniszczenie faktury. Dodatkowym atutem jest na pewno fakt, że producenci oferują setki wzorów i deseni, spośród których nawet największy sceptyk znajdzie coś dla siebie.

Tapety malujemy dopasowaną do tego farbą. Do tapet z włókna szklanego używamy wyłącznie farb lateksowych, czysto akrylowych, lakierów akrylowych lub poliuretanowych.  Użycie nieodpowiedniej farby sprawi, że stracimy gwarancję i uszkodzimy tapetę. Nakładając tapetę samodzielnie,  pamiętajmy, że przed pierwszym malowaniem musimy ją zagruntować. Najlepiej zróbmy to smarując wierzchnią warstwę tapety cienką warstwą kleju. A potem, przy doborze koloru, może Was już ponieść kreatywność!